۱۱ فروردین

ورزش کردن بعد از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

ورزش کردن بعد از جراحی بینی

امروزه جراحی بینی جزو پرمخاطب ترین جراحی های زیبایی است . این امر باعث شده علاوه بر داشتن اطلاعات لازم درمورد چگونگی عمل بینی ، مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی نیز حائز اهمیت شود . ورزش کردن یکی از مواردی است که معمولا بیماران اطلاعات دقیقی برای شروع آن ندارند و دچار سردرگمی می شوند . ما در این مقاله ، زمانبندی درست ورزش کردن بعد از جراحی را ذکر می کنیم .

نمونه عمل بینیمراقبت بعد از جراحی بینی

بعد از عمل بینی ، استراحت بسیار نقش مهمی دارد . معمولا بعد از عمل بینی یک یا دو هفته استراحت کامل توصیه می شود .

در این زمان بهتر است از انجام حرکت های غیر ضروری صورت ، مکالمات تلفنی طولانی و فعالیت های اجتماعی خوداری شود . برای مسواک زدن نیز حتما از مسواک نرم استفاده گردد .

زمان مناسب ورزش بعد از عمل بینی

ورزش بعد از جراحی بینی در رشته های مختلف، زمانبندی متفاوتی دارد .شما می توانید شروع ورزش بعد از جراحی بینی را بعد از هفته اول به صورت پیاده روی داشته باشید . یک ماه بعد از عمل می توانید شنا را در برنامه ورزشی خود قرار دهید . اما شیرجه زدن و همینطور استفاده از سونای تر و خشک شامل این موارد نمی باشد . برای افرادی که می خواهند وزنه برداری انجام دهند باید تا دو ماه بعد از جراحی ، صبر کنند و بعد از آن تردمیل و یا وزنه های کوچک را شروع کنند .

ورزش های سنگین تر مانند والیبال و فوتبال بهتر است شش ماه بعد از جراحی بینی انجام شود . باید در نظر داشته باشید ، ورزش هایی که ممکن است به صورت آسیب برساند مانند تکواندو و بوکس باید یکسال بعد از جراحی شروع شود .

استحمام بعد از عمل بینی

بهتر است شب قبل از عمل بینی استحمام داشته باشید. در هفته بعد از عمل، با یک همراه استحمام را انجام دهید تا هنگام خیس شدن مو و سرتان ، آب به بینی شما نرسد و آن را خیس نکند . پس سعی کنید مستقیم از دوش استفاده نکنید و آب مصرفی زیاد گرم نباشد . البته هنگامی که برای برداشتن گچ بینی خود اقدام می کنید بهتر است با هماهنگی پزشک ، گچ را خیس کنید تا گچ شل شده و راحت تر جدا شود .

دکتر عباس نوروزی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی و جراح بینی در کرج از بروز ترین تکنیک ها برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی استفاده می نماید.

شماره های تماس : ۰۹۳۵۹۸۲۹۰۰۲ – ۰۹۱۲۴۲۳۱۲۴۲

اینستاگرام

نتیجه گیری

عمل بینی جزو عمل های زیبایی است که مراقبت های بعد از آن می تواند نقش بسزایی در زیبایی آن داشته باشد . در نتیجه شما می توانید با مراجعه به جراح بینی خوب مشاوره های لازم را بگیرید تا زمان مناسبی را برای شروع ورزش انتخاب نمایید .

درباره نویسنده

دکتر عباس نوروزی
متخصص گوش،حلق و بینی ( جراح زیبایی بینی) با انجام جراحی های بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیم بینی در کرج و تهران . دکتر عباس نوروزی با اعمال جراحی زیبایی بینی و میزان رضایتمندی بالای مراجعین عزیز همراه شما خواهد بود .

پاسخ

11 + هفت =